Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 
 


نمایشگاه میراث فرهنگی برای بار یازدهم از تاریخ 6 تا 8 نوامبر 2014 بمنظور گردهمایی اروپایی هنر مرمت و حفاظت از میراث فرهنگی و ابنیه تاریخی علاقمندان را به شهر لایپزیگ دعوت مینماید.


در کنار تنوع شرکت کنندگان و برنامه  تخصصی نمایشگاه، امسال موضوع " نماهای تاریخی – استاکو ، اندود و رنگ آمیزی " بعنوان موضوع تخصصی نمایشگاه انتخاب شده است.به گفته خانم کرستن ننگو مدیر برگزاری نمایشگاه " سعی شده تا با ارایه مواردی از ابنیه تاریخی کل اروپا  و ارایه آن به بازدیدکنندگان زمینه مناسبی برای تبادل نظر و اطلاع رسانی فراهم بیاوریم."از سال 1994 که اولین دوره این نمایشگاه برگزار شد تا کنون این نمایشگاه هر دو سال مهمترین گردهمایی جهت تبادل اطلاعات و تجربیات در این حوزه بحساب می آید.
 این نمایشگاه با کیفیت عالی موضوعات طرح شده، استقبال بیشمار بازدیدکنندگان و برنامه های تخصصی و بین المللی به یکی از بهترین نمایشگاهها در نوع خود تبدیل شده است.

نمایشگاه آثار تاریخی لایپزیگ شامل موضوعاتی همچون مهارتهای هنری دستی درمرمت و حفظ آثار تاریخی، مواد مورد استفاده در ساخت و مرمت آثار تاریخی،مواد مورد استفاده در حفظ و مرمت و همچنین تولیدات و خدمات در این حوزه و حفظ و مرمت آثار فرهنگی هنری و ثبت میراث فرهنگی می باشد.
مخاطب این نمایشگاه که با حمایت سازمان یونسکو برگزار میشود مدیران این حوزه، معماران، برنامه ریزان، متخصصین حوزه صنایع دستی، مراکز و سازمانهای تخصصی حفظ آثار تاریخی،مرمت گران و حتی مالکین بناهای تاریخی ، سرمایه گذاران، کارفرمایان خصوصی و دولتی،  فعالین افتخاری در حوزه مرمت آثار تاریخی و علاقمندان و دوستداران فرهنگ و هنر میباشند. موضوع ویژه
نماهای تاریخی – استاکو، اندود و رنگ آمیزی
نمای یک بنا شخصیت آن بحساب میاید و بعنوان معرف بنا نقش بسیار مهمی در حفاظت از آن بعهده دارد.
با موضوع ویژه امسال نمایشگاه "میراث فرهنگی" همزمان چندین حوزه تخصصی مورد توجه قرار میگیرد.بعنوان مثال در کنار هنر "مرمت" که بناهای تاریخی را به شکل اولیه خود برمیگرداند، موضوع بازسازی ابنیه نیز نقش بسیار مهمی ایفا میکند.
همچنین به گفته خانم ننگو مدیر اجرایی نمایشگاه کاربرد مواد مخصوص استاکو، پلاستر و رنگها نیز در چهارچوب موضوع ویژه امسال نمایشگاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
موضوع ویژه امسال نمایشگاه از نظر تنوع و محتوا بسیار غنی بوده و به همین دلیل با منحصر بفرد بودن نمایشگاه "میراث فرهنگی" که یک نمایشگاه پیشرو در اروپا محسوب میشود همخوانی فراوانی دارد.
امسال نقاشان و گچبران توانمندیهای خود را در زمینه ساخت و بازسازی نماهای تاریخی به نمایش میگذارند ، تعداد زیادی از غرفه داران مواد و ابزارآلات مرتبط با این پیشه هنری را به علاقمندان ارایه میکنند و در سالن نمایشگاه به صورت روزانه سخنرانی هایی درباره نو آوریها و پیشرفتهای این حوزه هنری برگزار خواهد شد.

در کنار نمایشگاه " میراث فرهنگی" دو نمایشگاه تخصصی دیگر " سفال" و "موزه داری" نیز به جذابیت نمایشگاه امسال افزوده اند. در نمایشگاه "سفال" که بخشی جدایی ناپذیر از نمایشگاه"میراث فرهنگی" به حساب می آید اهمیت استفاده از شیوه های ساخت سازگار با محیط زیست و حافظ منابع طبیعی با به کار گیری سفال که از نظر اکولوژیک و بیولوژیک ماده منحصر بفردی به شمار می آید مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از سفال بدلیل دسترسی آسان و ویژگی های خاص این ماده دوباره رو به افزایش است و بعنوان ماده عایق بدلیل ذخیره گرما کاربرد بسیار مهمی دارد.  

همچنین نمایشگاه "موزه داری" همزمان با نمایشگاه " میراث فرهنگی" برگزار خواهد شد و میتواند کانون توجه موزه داران، مجموعه داران و موسسات و انجمنهای فرهنگی مرتبط با این صنعت و همچنین مرمت گران باشد
از جمله موضوعات محوری این نمایشگاه میتوان به ساخت موزه، صنعت موزه داری و تجهیز موزه ها، خدمات به مراجعین، معرفی رسانه ای، زیرساختهای موزه داری، حفظ و مرمت و مدیریت موزه اشاره کرد.
 
 


- شرکت صبا
- نمایشگاه DENKMAL

تعداد افراد آنلاین : 6
کل بازدیدها : 75427
بازدید های امروز : 266
بازدید های دیروز : 326
 
 
© حقوق کپی برداری برای شرکت حفاظتگران سپهر آئین محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط شرکت صبا عصر دانش